İADE KOŞULLARI

Satınaldığım ürün veya ürünleri iade etmek istiyorum ?

Satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde Öncü Güvenlik Sistemleri A.Ş. 'nin düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebinizi belirten açıklama ile iade edebilirsiniz.

İadede dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • İade ürünlerinizin gönderimini sağlarken iade faturanız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki alt nüshaları dahil) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da MNG Kargo ile gönderim yapmanız gerekir, diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.
  • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi olabilecek ürünler için, mutlaka uyumluluk hakkında teknik yardım alarak sipariş verilmelidir. Bu tarz ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örnek : Yazılım Ürünleri, Hazıfa Kartları, Bazı bilgisayar donanımları vb.)
  • İade edilmek istenen ürünün faturası Firma Adına kesilmiş ise, iade ederken kurumun düzenlediği iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. Faturası kurum adına düzenlenen ürünlerin iadesi İade Faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
  • İade etme istediğiniz ürünlerin mutlaka iade sebebini not ekleyerek fatura ile birlikte gönderiniz.

İade için gönderilen ürünler Teknik Servis tarafından iadeye uygunluğu incelenir (gerek görülmesi durumunda tedarikçi firmaya test edilmesi için gönderilebilir)

İadenizin onaylanmasının ardından, satın alma şeklinize göre hesap numaranıza veya kredi kartınıza iade tutarı yansıtılacaktır. Ortalama iade süreci (1-5 gün arasıdır)